بیمه زندگی مان

با شناخت مزایای بیمه زندگی مان نگران آینده نباشید!

بیمه عمر یا بیمه زندگی یکی از پرطرفدارترین بیمه‌های دنیا است. علت آن هم مزایای زیادی است که این بیمه دارد. شرکت بیمه ایران، بیمه عمر را به طور تخصصی و تحت عنوان بیمه زندگی مان ایران به متقاضیان ارایه می‌کند. تصور کنید که با پرداخت مبالغی اندک  و به صورت سالانه بتوانید سرمایه‌ای برای دوران کهن‌سالی خود جمع‌آوری کنید یا بتوانید برای فرزندانتان اندوخته‌ای فراهم کنید تا دوران جوانی خود بتوانند از آن استفاده کنند. همین مبالغ اندک به شما کمک می‌کند تا بتوانید سرمایه بازنشستگی فراهم کنید و در دوران بازنشستگی مستمری بگیرید. مواردی که گفتیم تنها بخش کوچکی از مزایای بیمه زندگی مان است. شاید شما هم بخواهید بدانید که بیمه زندگی چطور بیمه‌ای است و چگونه ارایه این همه مزایا با پرداخت حق بیمه‌های اندک امکان‌پذیر است! در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بیمه زندگی مان چیست؟

بیمه زندگی ایران، تضمین زندگی بیمه‌گزار است و با پوشش‌هایی که ارایه می‌کند و سودی که به بیمه‌گزار می‌پردازد به وی خدمات می‌دهد. پوشش اصلی بیمه عمر پوشش سرمایه فوت است که در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد به خانواده و یا افراد ذی‌نفع او پرداخت می‌شود. پوشش‌های دیگر بیمه عمر تحت عنوان پوشش‌های تکمیلی، اختیاری بوده و توسط بیمه‌گزار در زمان استعلام یا محاسبه بیمه مان و یا خرید آن انتخاب می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای بیمه زندگی مان استفاده از همین پوشش‌ها است.

اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر فوت کند، مطابق قانون بیمه زندگی مان به خانواده او غرامت فوت پرداخت می‌شود.

انواع مزایای بیمه زندگی مان برای استفاده بیمه‌گزار:

با نگاهی به بیمه عمر ایران متوجه می‌شویم که مزایای بیمه زندگی مان از دو جهت قابل توجه است. ابتدا استفاده از یک خدمت بیمه‌ای در بلندمدت و بعد استفاده از سود حاصل از سرمایه‌گذاری دربیمه عمر مان ایران. می‌خواهیم هریک از این موارد را به طور جداگانه شرح دهیم.

امکان سرمایه‌گذاری بلندمدت از مزایای بیمه زندگی مان است

در بسیاری از بیمه‌نامه‌ها بیمه‌گزار با حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کند در واقع آن بیمه را تحت مدت مشخصی می‌خرد و با پایان زمان قرارداد، بیمه‌نامه باطل می‌شود. از مزایای بیمه زندگی مان این است که با پایان قرارداد حق بیمه‌های پرداخت شده را به بیمه‌گزار می‌پردازد بلکه سود حاصل از آن‌ها را نیز به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. اما سود و محاسبه بیمه مان ایران چطور اتفاق می‌افتد و به چه صورت است؟

در بیمه زندگی مان دو نوع سود شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

سودهایی که در بیمه زندگی ایران به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد شامل سود تضمینی و سود مشارکت در منافع می‌شود. سود تضمینی را سازمان بیمه مرکزی تعیین می‌کند و مقداری ثابت است. در دو سال اول از شروع بیمه‌نامه سود تضمینی 16 % و در دو سال دوم 13 % و از سال پنجم به بعد 10 % است. این میزان حداقل سودی است که تحت هر شرایطی به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. به علاوه آن،سود حاصل از مشارکت نیز به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. نحوه به دست آمددت سود به این صورت است که بیمه ایران با حق بیمه‌هایی که از بیمه‌گزار دریافت می‌کند در زمینه‌های اقتصادی سرمایه‌گذاری کرده و بیمه‌گزار را در سود حاصل از آن شریک می‌کند. بهتر است بدانید سود حاصل از مشارکت بر خلاف سود تضمینی، مقدار ثابت و معینی ندارد بلکه با توجه به اوضاع اقتصادی و زمینه‌های سرمایه‌‌گذاری در هر سال می‌تواند متفاوت باشد. برای این که بدانید در سال‌های گذشته چه مقدار سود توسط بیمه زندگی ایران به بیمه‌گزار پرداخت شده است می‌توانید استعلام بیمه عمر ایران را دریافت کنید. اما مزایای بیمه زندگی ایران از نظر مالی به اینجا ختم نمی‌شود. از وام بیمه عمر ایران چیزی می‌دانید.

دریافت وام در شرایط حساس یکی از مزایای بیمه زندگی مان

پس از گذشت 2 سال از خرید بیمه زندگی، بیمه‌گزار می‌تواند تا 90% از اندوخته خود را وام بگیرد.

قرارداد بیمه عمر بلندمدت است و کمترین مدت قرارداد 5 سال در نظر گرفته شده است که معمولاً افراد برای به دست آوردن سود بیشتر و نیز استفاده بیشتر از خدمات و پوشش‌های بیمه عمر، مدت قرارداد خود را بیشتر از 10 و یا حتی 30 سال تعیین می‌کنند. بیمه‌گزار ممکن است طی این مدت‌زمان طولانی دچار مشکلات اقتصادی شده و نیاز به پول داشته باشد. در این زمان اگر حداقل دو سال از طول مدت قرارداد گذشته باشد بیمه‌گزار می‌تواند تا 90% از اندوخته بیمه زندگی خود را وام بگیرد. برای دریافت وام بیمه عمر نیز نیازی به ضامن و یا ارایه چک و سفته ندارید تنها کافی است درخواست خود را ارایه کنید.

پوشش‌های بیمه عمر، مهم‌ترین مزایای بیمه زندگی مان

قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که بیمه عمر یک خدمت بیمه‌ای است و کار مهم آن حمایت از زندگی بیمه‌گزار است. به همین جهت شرایط بیمه عمر ایران را طوری تنظیم کنید که بتوانید از این پوشش‌های بیمه‌ای حداکثر استفاده را داشته باشید. در قسمت‌های قبل با پوشش سرمایه فوت که اساس بیمه زندگی است آشنا شدید در این بخش می‌خواهیم از مزایای پوشش‌های تکمیلی بیمه زندگی مان بگوییم.

 

پوشش‌های تکمیلی بیمه زندگی مان

پوشش‌های بیمه زندگی مان

پوشش‌های درمانی بیمه زندگی مان در زمانی که بیمه‌گزار دچار بیماری و یا حوادث جانی شود، خسارت واردشده را می‌پردازد.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد در اثر حوادث فوت کند تا 140 برابر حق بیمه سالانه غرامت سرمایه فوت به خانواده و یا افراد ذی‌نفع او پرداخت می‌شود.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی دائم و کامل: اگر بیمه‌گزار در زمان قرارداد در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود بیمه زندگی مان از وی حمایت کرده و مبلغی معادل سرمایه فوت عادی به او پرداخت می‌کند که به آن سرمایه پوشش ازکارافتادگی می‌گویند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزاری که در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شده است با استفاده از این پوشش می‌تواند بدون پرداخت حق بیمه همچنان از مزایای بیمه زندگی مان تا پایان قرارداد آن استفاده کند. البته در کنار این مزیت وی می‌تواند سرمایه ازکارافتادگی را نیز از بیمه زندگی مان دریافت کند.

پوشش سرمایه امراض خاص: امراض خاص اصطلاحی است در صنعت بیمه و منظور از امراض خاص پنج مورد سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز، سرطان و پیوند اعضا اصلی بدن است که اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار هر یک از این موارد شود می‌تواند مبلغ سرمایه آن را که 25% از سرمایه فوت و تا سقف 25 میلیون تومان است را دریافت کند. نکته مهم این است که در بیمه زندگی ایران برای بیماری سرطان تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شده و تا 30% از سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان به بیمه‌گزار خسارت پرداخت خواهد شد.

پرداخت مستمری ازکارافتادگی: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود می‌تواند درخواست مستمری کند. مستمری ازکارافتادگی بنا به انتخاب بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه‌نامه می‌تواند تا 3 برابر آخرین حق بیمه‌ای باشد که بیمه‌گزار پرداخت کرده است. این مستمری به مدت ده سال از سوی بیمه زندگی ایران به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

آشنایی با دیگر مزایای بیمه زندگی مان

آشنایی با دیگر مزایای بیمه زندگی مان

بیمه‌گزار می‌تواند برای افراد دیگر خانواده خود مثلاً برای فرزند خود از بدو تولد این بیمه را تهیه کند تا با استفاده از امکان سرمایه‌گذاری، برای آینده فرزند خود اندوخته‌ای ایجاد کرده باشد. همچنین این امکان وجود دارد که بیمه‌گزار بتواند اندوخته نهایی بیمه عمر را به صورت مستمری نیز دریافت کند. در این حالت با ارایه درخواست مبنی بر دریافت مستمری بازنشستگی، شرایط توسط بیمه زندگی مان بررسی شده و اندوخته بیمه به صورت مستمری و طی زمان‌هایی مشخص به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. اگر بیمه‌گزار دچار امراض لاعلاج شده باشد و از سوی پزشک امیدی به بهبودی وی نباشد به طوری که بیمه‌گزار آخرین سال زندگی خود را بگذراند، بیمه ایران به منظور کمک به وی تا 25% از سرمایه فوت را به او می‌پردازد. پوشش سرمایه فوت از بدو شروع بیمه‌نامه برای بیمه‌گزار لحاظ می‌‌شود.